Úlohy projektu

1. Vytvorenie kolégia Zelenej školy  tvoreného prevažne žiakmi a zástupcami pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy, rodičov, zriaďovateľa a odborníkov na environmentálnu, ekologickú výchovu. Úlohou je usmerňovať proces certifikácie na škole, riadiť a koordinovať plnenie úloh, motivovať žiakov a dospelých k spolupráci.
  2. Stanovenie akčného plánu školy    kolégium stanoví priority pre aktuálnu tému, popis opaterní/aktivít spolu s termínom realizácie a zodpovednej osoby.
  3. Monitoring a hodnotenie  kolégium vykoná a porovná výsledky jarného a jesenného auditu školy a vyhodnotí plnenie úloh aj priebežne počas roka.
  4. Environmentálny školský vzdelávací program  škola do svojho Školského vzdelávacieho programu zakomponuje environmentálne   zameranie školy - podrobne rozpracuje implementáciu prierezovej témy do školského vzdelávacieho programu z hľadiska obsahu aj výučbových foriem.
  5. Informovanie a zapájanie širšej školskej komunity  v ytvorenie samostatnej sekcie Environmentálna výchova/Zelená škola v rámci  internetovej stránky školy a jej pravidelná aktualizácia, zverejňovanie dokumentov o procese certifikácie a aktivitách. Zapojenie rodičov, samosprávy,  podnikateľskej sféry do ochrany životného prostredia.  Využívať  skúseností a rád externých organizácií.
  6. Eko-kódex  kolégium vytvorí vlastný Ekokódex ako deklaráciu hodnôt a cieľov vo vzťahu k ochrane životného prostredia,  výtvarne ho spracujú žiaci, vystavia v priestoroch školy, zverejnia na internetovej stránke školy.

Ciele projektu Zelená škola 2015/2017

•      - Udelenie certifikácie Zelená škola pre rok 2015/2017, získanie zelenej vlajky organizácie FEE
  •      - Prevádzkovať školu v medziach platných environmentálnych právnych predpisov
  •      -  Environmentálne vychovávať a vzdelávať žiakov, rodičov, zamestnancov a širokú verejnosť